top of page
 • Kādēļ ir jādzer ūdens?
  Ūdens ir nepieciešams gremošanas orgānu pilnvērtīgai darbībai, jo ēdiens tiek sagremots tikai ūdenī. Ūdens piedalās termoregulācijā, mitrina gļotādu un acis, šķidrina asinis, nodrošina locītavu kustīgumu un pilda vēl daudz citu dzīvībai svarīgu funkciju. Smadzeņu darbība ir tieši atkarīga gan no uzturā lietotā ūdens kvalitātes, gan no tā daudzuma.
 • Kā dzert ūdeni dienas laikā?
  Katru rītu jāsāk ar vienu-divām negāzētā ūdens glāzēm. Palīdziet organismam pamosties, piepildiet to ar ūdeni, ko tas ir zaudējis nakts laikā elpošanas un svīšanas procesos. Centieties uzņemt ūdeni pirms katras ēdienreizes — 20–30 minūtes iepriekš, tas sagatavo mūsu kuņģa-zarnu traktu gremošanas ciklam — un 1,5-2 stundas pēc ēdienreizes, lai izvadītu šūnu izstrādātos un no ārpuses uzņemtos toksīnus.
 • Kāpēc bērniem ir nepieciešams “īpašs” ūdens?
  Bērnu ūdenim piemīt šādas prasības:  To nedrīkst apstrādāt ar ķīmiskām vielām;  Tas nedrīkst saturēt konservantus (sudrabu, ogļskābo gāzi);  Tas nedrīkst saturēt jebkādus piejaukumus un mikroorganismus;  Tajā nedrīkst būt papildu smaržas un garšas. Ūdens sastāvam ir jābūt ideāli līdzsvarotam attiecībā uz mikroorganismu un mikroelementu saturu, tas padara ūdeni piemērotu bērniem, kuri atrodas gan uz dabīgas, gan uz mākslīgas barošanas. Pateicoties tam, ka bērnu ūdens kopējā mineralizācija nepārsniedz 500 mg/l, tas ir piemērots arī sausu maisījumu sajaukšanai bērnu ēdienam.
 • Kādēļ kafija, tēja, saldinātie dzērieni nevar aizvietot ūdeni?"
  Visu, kas nav ūdens, organisms uztver kā ēdienu. Lai to pārstrādātu, organisms ieslēdz atbildes reakciju – gremošanu, organisma asinis tiek novadītas uz kuņģa-zarnu traktu, līdz ar to arī ūdens, kas veicina kuņģa sulas izdalīšanos, un kuru vajag diezgan daudz. Tikai ūdens spēj pilnā mērā atjaunot šķidruma līdzsvaru organismā, un efektīvi attīrīt to no visa lieka. Jebkuri dzērieni ar kaloriju rādītāju virs nulles automātiski nonāk ēdiena kategorijā.
 • Kādēļ pēc pamošanās iesaka dzert ūdeni?
  Naktī mēs guļam, bet organisms turpina strādāt: turpinās ēdiena gremošana, ko esam uzņēmuši vakarā, mēs elpojam, mūsu nieres nepārtraukti strādā, mēs svīstam. Visos šajos fizioloģiskajos procesos piedalās ūdens. Respektīvi, no rīta mēs pamostamies “atūdeņojušies”. Nakts laikā organisms patērē vidēji 1 l ūdens, ko ir jāatgriež organismā. Rīta ūdens izvada toksīnus un sniedz enerģiju.
 • Kādēļ saaukstēšanas laikā iesaka vairāk dzert ūdeni?
  Vīruss – tā vienmēr ir organisma intoksikācija, ko var tikai “izdzert”. Pieņemts uzskatīt, ka paaugstinoties ķermeņa temperatūrai, ir jāpalielina arī ūdens patēriņš. Tas ir vajadzīgs, lai nodrošinātu pareizu termoregulāciju, paātrinātu vai uzturētu organisma detoksikācijas procesus. Kad mēs slimojam un temperatūra palielinās, mēs pastiprināti svīstam, kas veicina toksisko produktu izvadīšanu, tai skaitā arī caur ādu. Bagātīgi dzerot ūdeni, tiek aktivizēta arī nieru darbība, kas arī veicina toksīnu izvadīšanu.
 • Kā noskaidrot savu ūdens patēriņa normu?
  Ūdens līdzsvaru nosaka tā uzņemšana un izvadīšana. Ik dienu no organisma tiek izvadīti aptuveni 2,5 litri šķidruma. Ūdens patēriņš palielinās cilvēkiem ar lieko svaru, krūts barošanas laikā, saaukstēšanās gadījumā, paaugstinātās temperatūras apstākļos, nodarbojoties ar sportu u.c. Pasaules veselības organizācija piedāvā šādu formulu: uz katru cilvēka svara kilogramu ir nepieciešami 30 ml ūdens dienā.
lacuna-logo-3x10.png
bottom of page